KONST / Litografier / Färglitografi 11543720

nr 1154 3720

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Färglitografi, "Druvklase i Rom", 1983, signerad och numrerad 32/320, motivet: 21x31

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 8 januari 2018
kl 19:10:27

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg